Z deníku Kamila Otčenáška

( začíná od nejnovějších zpráv)

13.3.2018
ahoj dnes se mi podařila zdolat další meta na mé dlouhé cestě a jsem v Hrabyni . Jsou na mě hodní, dali mi na bok ruky možnost zvonit. A budou mi postupně zkoušet vysazovat prášky, které mám na víc. Zítra prý jedu už cvičit, na chodbě prý mám vozík a divý se že mám cit všude stejný i mam zachované reflexi. V Krnově mě hold dobře připravili. Je tu klid jak pod vodou . Ráno pro mě před osmou dojela sanitka a vyrazil jsem. Cesta byla super bez problému. Jel se mnou i miláček, který mě vybalil a jel domů. No paráda, když se mi zasekl počítač tak mi ho  zprovoznili a  bez řečí.   Dojel Míša a seznámil je z pc no vše nemělo chybu, jsem příjmem prošel bez námitek. Na pokoji jsme tři přibližně stejné staří, ale v pohodě.  Není to tu jako v nemocnici, už to tu vnímám jinak, jako v lázních je to tu prostě jiné na co jsem byl zvyklý. Dnes mám ještě klid, ale zítra skončí, jen mám neustále v mysli čas, kdy jsem byl z miláčkem a blízkými dodalo mě to energii dal bojovat, byla to příjemná změna i když mě v Krnově zahrnovali láskou, tak mi nemohli nahradit Zdeničku a syny.

8.3.2018

ahoj dnes mi  byla odstraněna cévka z močové trubice , další hadička je fuč, ještě jedna a je to. Zítra se podívám domů, paráda, ještě mi to nedochází ,ale moc se těším . Už mě Zuzka sbalila, jsem nachystaný, já si myslím že nejsem náročný, to bude brnkačka ,sice to bude zátěž pro rodinu, ale stoji to za to, dostal jsem informace kladené na srdce, že nemám zbytečně riskovat a nestrašit rodinu přeci jen budou mě krmit poprvé , pominuli-li zákusky. Dnes mi vytáhli z břicha šev a pan doktor z urologie říkal, že se pěkně hojím a předal práci sestřičce. Jinak jsem dnes cvičil a proběhla elektroléčba. Nejvíc mě mrzí návratu zpět po narkóze učím se sám rozevřít levou ruku. Někdy to jde a jindy zase ne ještě že mi holky natáhnou ruku i prsty na ruce. Mám pocit, že jak nekašlu, tak se mi zavřela díra v krku, protože nemam pocit že mi vzduch uniká chtělo to čas, dřív jak jsem kašlal, tak se mi dírka zas a zas objevovala.

7.3.2018

ahoj dnešek jsem strávil na elektroléčbě a cvičeni předních běhů ( rukou) a zvládl jsem sedět bez problémů bolest i kašel pominul jen mě štve levá ruka pořád je zatnutá a nejde povolit. Včera jsem poprosil tiskárnou paní lékařku o umožnění víkendového pobytu doma a světe div se , ale s tuto variantou jsem vůbec nepočítal při splnění podmínek je to možné. Je třeba požádat sůsedu, která pracuje na rehabilitaci v Olomouci o domácí cvičení a požádat charitu o zastavení a o dání injekce do břicha, také mě je potřeba dovést v úterý na nástup do Hrabyně a to je vše v pátek mě sanitka doveze a to je vše. Konečně po 10 měsících možnost být doma je také silný důvod, nedospím snad. Jen prosím o oběd ze strany rodiny je to pro mě hodně strávit čas s miláčkama a také doufám v návštěvu lidí, pro něž jsem daleko. Jsou ovšem tací, pro něž dálka není problém k navštívení mé maličkosti. Jen pro klid je třeba mě krmit mletou stravou pro klid.

1.3.2018
ahoj. Dnes začnu tím, že na urologii byli sestřičky i ošetřovatelky moc fajn, snažili jsme se na sebe zvyknout, čehož si cením a za ošetřovatele nemůžou, jen chci apelovat na vás, nechte je dělat těžkou práci s lidmi , ale jemnou  práci jako krmení je nepouštějte nemají od boha dar citu, ne že by za to mohli, za to může evoluce. Děkuji, jen si dovolím namítnout ze na pokojích chybí hodiny a nejen tam. Na oplatku si cením širokých polohovaček u postižených pacientů z pohybovými funkcemi pacienti s touhle indispozici nemají li při přesunu podložená záda, tak je přesun bolestivý že se lámou záda a to je škoda jinak není co říct, takové žabo myší války mě nezajímají. A teď ke mě. Dnes jsem si troufl cvičit v tělocvičně. Měl jsem i smažená vajíčka z cibulkou a masem k obědu u nás řečeno holandský řízek a buchtičky z krémem . Jsem rád že jsem to zvládnul sníst, protože tím posouvají mé mantinely a  chuťové pohárky byli v sedmém nebi, jíst smažené skoro po roku byl zázrak, je to rozdíl po tom co mě museli krmit hadičkou do žaludku . Jen mě vadí, že mi museli znovu přivázat na mou žádost ruku a sám nenarovnám prsty levé ruky a musím znovu potlačit smích u jídla, neboť se zakašlu a znovu se mě trhla dírka v krku, která se ráno jevila jako zarostlá. Jen musím na vás atakovat, že dnešním dnem skončil zákaz návštěv, tak je vše v normále, jen prosím si vyžádejte roušku mám otevřen krk a tím mám oslabenou imunitu což je na místě opatrnost, jelikož si nemůžu dovolit se vrátit. Děkuji.

28.2.2018

ahoj. Dnes jsem cvičil v posteli a dovezli mi přistroj na elektroléčbu kterou mi dávali v posteli a měl jsem zas mladou holku v posteli, asi mi závidíte někteří cvičení je cvičení. Také mě navštívil lékař z urologie, který se pokoušel uvolnit napětí vtípky a učinil převaz mé operované rány, prý je vše v pořádku. Dnes jsem měl překvapení ve formě milé návštěvy Olinky (vrchní z diopky) a donesla mi tuňákovou pomazánku, prý mě moc pozdravují sestřičky,  vzpomínala na rozdíl, když jsem nedokázal ze začátku ani pohnout hlavou teď to jde bravurně a i spím z hlavou na bok . I pohyb se zlepšuje jak kdybych měl sedmi mílové boty. No vše se vrací k normálu jen to chce čas. Už se v brzké době rozhodne Hrabyně, kde zadali ,na jednu stranu se těším a na druhou stranu se mi nechce , ale spočívá to v pohybu a cestě k mým sluničkám života . Dnes jsem dostal od Ivanky  bombičku měla narozeniny paní uklizečka je jedna z těch, co mi moc fandí. Snědl jsem i piškot na kterém to stojí . V kuchyni mi nabídli holansky řízek, tak proběhne zkouška, jsem rád, že mi dávají úkoly co všechno zvládnu ,ale z určitými mantinely

27.2.2018

ahoj dnes mě ráno při vizitě propláchli katetr a vytáhli z ruky kanylu a odvezli mě na rehabilitaci jen po narkóze se mi nejde hýbat jak dřív, vrátil jsem se tak o tři měsíce vzad, ale co někdy je třeba pro jeden krok vpřed udělat dva kroky vzad . Jak jsem psal dřív. Dnes mě byla pozdravit Pavlinka (logopedka)a uznala ze mě dnes nechá v klidu protože jsem byl hodně unaven a bolely mě oči z denního světla v koridoru. Ještě že jsem pryč spolupacient ráno vrátil sestřičce ovladač, aniž by se mě optal jestli se chci dívat. Tam se totiž televizor platí je to divné ,ale tak jsem to pochopil. Trochu jsem se prospal a je to lepší jen  jsem to nepřeháněl, protože bych nespal v noci. Dnes jsem přijel na rehabku a čekalo na mě překvapení, ten pan Vrána co tu ležel mi zapůjčil na pobyt zde televizi velkou lcd, což mě mile překvapil. Říkal že se staví do Hrabyně na návštěvu podívat, jaké dělám pokroky ,ježiš já se těším, jestli dá bůh a pohnu se je to sladká odměna za všechnu bolest.

26.2.2018

ahoj, dnes všechny čtenáře mého deníku dnes se stalo že mi postupně mizí má křeč v ústech, což se projevuje skřípěním zubů . Jen chci říct, že kašel u stanul i teplota 39,5 tak je fajn. Jen chci apelovat na některé ošetřující ať si raději stoupnou do Kolbenky k soustruhu a nedělají tuto profesi řečena informace, že pití mám na stolku, bylo nemístné a řečení kolegovy svůj názor, že mi nechce rozumět hovoří za vše a byl to ošetrovatel na kterého jsem sázel, nuž všude jsou jen lidé . A teď něco pozitivního dnes si utrousili pár slov paní uklízečky i když nemuseli najít ve svém nabytém programu místo bylo příjemné slyšet, že mi drží pěsti a taky přišla Zuzka a Ivanka z rehabky se podívat . Jen mimo mísu jsem si vzpomněl, že dokážu uvolnit ruku levou od stálého zatnutí svalu. Jo a musím říct, že mi holky návštěvou udělali velkou radost, že na mě myslí . Jen doufám, že zítra už pojedu na rehabku tam jsem víc v bezpečí tady podotýkám jen u některých lidí, že odchází, když mám plnou pusu , nechci domyslet nasledky kdyby mi zaskočilo kus jídla a s jejím kontrolováním by mě našli udušeného jídlem, proto jsem radši hladný, když zahlédnu sousto čtvrtiny knedlíku, a nebo chleba z kůrkou.. Jsem na kapačkách a musím podotknout, že i  jsou tu hodní lidé kteří zaslouží obdiv za svoji práci a dokáží se vžít do mé  situace. Nejde házet všechny do jednoho pytle no musím to vydržet, dal jsem se na boj tak musím bojovat.

25.2.2018

ahoj dnes mi byla z břicha vytažená jedna hadička za živa to bylo nepříjemné . Jinak jsem dnes dostal kašel, to bolí ta jizva když kašlu to je neskutečná bolest a mám teplotu po čem prd, to mám. Dnes je malý pokrok sestřička mě dala na zkoušku napít brčkem a světe div se, šlo to. Dnes přestal fungovat program sport ,ale moc jsem si nepomohl šlágr jede od rána. No musím to vydržet, jsou tu někteří hodní a mají mě za Kamču, hold jsou jedinci kteří šli pro krásu 2x , ale sociální chápání je potlačeno. Vedle je pán, co mu nedochází, že když půl hodiny vzdychám a pláču, tak že je na místě přivolat sestřičku, nenechat mě na pospas. Hlavně že rozumí všemu.

24.2.2018

ahoj zdravím po zákroku. včera v osm mě brali a v deset jsem si tykal ze světem. Z břicha mi jdou dvě hadičky a jedna ze šourku, močím krev a stále mě prolévají močové cesty kapačkami, jednou za druhou tipuji tak že má tři litry. Mám od večera zavázané nohy cele obvazem. člověk zjistí že udělat krok vpřed značí udělat dva kroky vzad zjistil jsem, že bolest břicha po operaci je pozitivní znamení, vím, že břicho cítím, což je dobré znamení. Pozoruji, že všechen pohyb jsem dělal přes břicho a teď to kvůli bolesti nejde, nejde bez bolesti i zakašlání vše bylo spojeno s břišním svalstvem sebemenší pohyb. Zítra mě mají vyndat hadičky nepotřebné včera tady byla Zuzka a Ivanka uklizečka co má dceru vařící kafé, tak mi poslala moc dobrou vařenou čokoládu mňam. Jen mě fascinuje sténání okolo pacientů kteří pořád obtěžují svým zvoněním sestřičky mnohdy zbytečně a vyžadují svým chováním lítost nevím jak to nazvat, ale lítost zaslouží člověk s kterým jsem se mohl setkat a ten  měl rozlezlou rakovinu po břiše a dalo se spočítat na jedné ruce kolik má měsíců života a k tomu je zákaz návštěv. To je hrozné a ne malichernosti co nás potkávají.

23,2. 2018

dnes nepíšu jsem po operaci vše dopadlo dobře jsem unaven

22.2.2018

Dne jsem byl převezen na urolku na zítřejší zákrok, který mají dělat uvidím co bude. V pondělí se vracím na rehabku, už aby to bylo, pak se rozhodne kdy půjdu dál. Ležím na urologii a je tu fajn, starají se, krmila mě ošetřovatelka a v klidu. Dnes hýbu prstama levé ruky,  narovnám je, když se zadaří a ohnu nohy v kolenech při kašlání, kýchání a zívání. Je to zajímavé, že při jmenovaných úkonech to jde ,ale zatím pohyb neovlivním nevím jak to bude z psaním.

20.2.2018

ahoj. Dnes mi bylo řečeno, že krk se nešije, musí se sám zahojit, jelikož by trubicí šlo jídlo a nemohlo by se to vyčistit já říkal, že nejsem doktor to mě nenapadlo a kýla taky nejde protože se neslučuje ze cvičením, musel bych na LDN a to nechci. Ve čtvrtek jdu na urologii a v pátek operace a víkend pozorování. Dnes jsem jel i z lůžkem na internu, kde mi bylo uděláno vyšetření, jak srdce, tak potřebných orgánů, tak nic nebraní mé operaci. Pak následně se žádá Hrabyně a na ni dle zkušenosti spolupacientů a lékařského personálu,  věřím v pomocnou ruku během půl roku. Tak uvidím, jestli budu v září doma. Už se těším sice to bude ještě kus cesty, ale bez úskalí doufám. Dnes mě čekala po vyšetření Pavlínka (logopedka) učila mě spojovat písmena v slova cvičení se vyplácí přináší ovoce a postřeh je velký vliv má kousáni u jídla, zatím jen předními zuby ,ale vše přijde jak bude ten pravý čas!!

19.2.2018

ahoj dnes mi hned ráno brali krev a byla vrchní tak hodná, že zavolá sestřičku z ara, protože nemám viditelně žíly a nechtěli mě trápit, jsou tu moc hodní jen u jedné sestřičky, nevím co si myslet. Dnes mi paní doktorka řekla, že dnes bude konzilium ohledně operace, jestli požehnají operaci mé kýly. Neboť jestli chápu dobře, tak zavedení bočního vývodu dělá urolog a zatím co kýlu dělá chirurg no nic nenapláču jestli to nepůjde tak brečet nebudu snad příště. Dnes mě fizio terapeutka pochválila, že prý se začíná chytat i levá ruka, tak  mám radost. Jsem přesvědčen, že se v uvozovkách přiblížím k normálu vím je to odvážné tvrzení, ale přece naděje umírá poslední. I když jsem byl přesvědčen, že mám silně vyvinutou slabou vůli, ale se nehodlám vzdát, chce to čas a toho mám dostatek . Jen se hrozně těším za rodinou. Když řeknu vlídné slovo Zdeničce a pohladím kluky to bude má největší odměna!!! Nejvíc mě štve můj kašel díky němu se mi zvětšil otvor v krku, chci-li mluvit tak těžko, neboť mi unika vzduch, štve mě to že narůstají některé otvory třeba zadek bez toho se žít nedá to mi věřte.

kamil 14.2.2018 valentýn
ahoj dnes jsem byl na elektroléčbě a na cvičení rukama. Dnes mi je zle od tří ráno a bolí mě hlava  a mám zvýšenou teplotu no uvidím , ale v tělocvičně mi bylo na zvracení a nemohl jsem to říct. Hlava mi zas nedrží a lítá no projevuje se ležení zbytečné na urologii 5dni zbytečného ležení. No je to za mnou díky bohu . Zítřek je v ohrožení tak asi nebudu cvičit. Dnes jsem jedl file a šťouchaný brambor s uzeninou na přání dnes jsem žádal o smažené vejce a chleba . Prý už pěkně koušu, jen pití mi dělá problém protože nevědomky jsem dýchal krkem , ale už to nejde tak se musím naučit dýchat nosem a zároveň pít . Holky mě dnes učili smrknout, ale bezvýsledně no říká se, že řetěz je tak pevný jak nejslabší článek . Jen chci touto formou popřát ženě (Zdeničce)krasného Valentýna. Je to člověk, kterého miluji, co za mnou stojí jak u svatby slíbila ( v nemoci a ve zlém) jelikož se to vyplnilo tak chci zestárnout po jejím boku  je to žena co za to stojí!!! Dostal jsem čokoládu od dcery Ivanky (paní uklizečka) moc mi fandí. Moc mě potěšilo na urologii, že mě poznali paní uklizečky z diopu jak jsem ležel a říkali mě sluníčko a prý se mám přijít podívat až mě poryvy větru zavanou domů. Je to půl roku v Hrabyni , ale je to chvilka vždyť  před čtyřma měsícema mi vytáhli trachytu a já se těšil a zároveň bál jestli to udýchám měl jsem mylnou představu a uteklo to jak voda. Jen si vzpomínám na možnost komunikovat napřed přes papír A4 vím že pomoci papíru jsem Zuzce přál k svátku v srpnu A vzpomíná si, jak bylo hrozné když mi mucha lezla po tváři a já ji neměl jak odehnat a potvůrce se tam líbilo dobrých 10 minut člověk si ani neuvědomuje jak byla nebezpečná vosa, jelikož byli otevřené dýchací cesty a hrozilo vdechnutí což museli hlídat . Jak byl takový živočich tak museli být obezřetní. Jen z olmika pár vzpomínek vím, že mi Zdenička říkala, že na de-mnou někdo stojí, mamka říkala, že jsem slíbil, že ji dole samou nenechám, taťka tchán mi říkal, že až to skončí dáme si dvě piva a  vzápětí se opravil, že já si dam dvě piva a on si dá jedno ovocné pivo , vím že měli u mě lékaři konsorcium ( porada lékařů Otův slovník ) okolo mě a mluvili že mě drátama přes nohu tahali z mozku sraženinu a to jsem byl údajně mimo, tak jak to vím? Jediné vysvětlení, že jsem vnímal okolí, tak na člověka v kómatu mluvit mě to trvalo půl roku ,můj zrak vyděl jsem do blízka a dvakrát začalo se to spravovat po 4 měsících teď vidím lépe než před postižením.

13.2.2018

ahoj tak už jsem zpět po zákroku který neproběhl, jelikož mám v cestě střevo tak čekají na podpis mého zástupce a musím pod nůž. S paní doktorkou sem se domluvil , že mám z uspáni strach , tak mě při uspáni pokusí operovat tříselnou kýlu a zašít krk který už bude 4 měsíce a je tam pořád dírka. Jak zakašlu tak se objeví vždy znova . Myslel jsem tak  dva měsíce , ale to je fakt dost a hlavně když zkouším mluvit mě vzduch uniká. A zjistil jsem že mi zmizla bradavice z levého předloktí. A když se podívám z odstupem času na pravou dlaň tak se musím pozastavit nad tím, že mám přerušenou v půli čáru života a ještě že jsem si nechal věštit a byla tam dlouhá nemoc, ale takovou jsem si nepředstavoval a ještě že si najdu ženu z dvěma dítkama co bude fajn . No to mám Zdeničku kterou mám rad na de vše byla jednou z  mála, co za mnou pustili byla tam z mamkou ,ale byla tam i Dituška(sestřička z rehabilitace) Zuzka a Olinka ještě že jsem zpátky zbytečně jsem přišel o čtyři dny cvičení.

8.2.2018

ahoj . Dnes jsem byl na elektroléčbě a masáži levé ruky pokroky jsou malé, ale jsou. Kupříkladu jeden je že pevněji držím hlavu ,srovnávají se mi palce na rukách a pohnu trochu horní polovinou zad je to malý krůček, ale je. Zítra jdu na urologii je prý spojena s chirurgii a nebudu sebou brát noutbuk je těžké neznalé tak na krátko zaškolit. Dnes bylo na mě připraveno po cvičení překvapení a to byla návštěva  Olinka (vrchní z diopu) mam rodinu pozdravovat ale hlavně Zdeničku ( manželku) která mě pomáhá jak jen může ,to jsem měl radost a hned jsem si všiml obarvené hlavy moc ji to sluší je pěkné vědět že na mě lidé nezapomněli hned jak jsem za sebou zavřel dveře a měla mě pozdravit od holek. Dnes jsem vykládal ze sousedem který měl těžký život je to pan v letech plný optimismu . . Teď se odmlčím do pondělí. ahoj

Po našem odjezdu napsal:

" dnes píšu tak pozdě měl jsem návštěvu z veterán klubu Petr Studeny ,Tomáš Rek, Pepa Jakeš a Jarda Hlavizna. Jen že si je pamatuju snad je to v pořádku. Dovezli mě šunkovou pěnu a zákusek zatím můžu jen jemné. Paráda nezapomněli na mě i po takové době co jsem pryč nevlastní vinou. Dnes byla neděle nuda jen nového jest ze se mě daří pohnout pravou nohou směrem že chci udělat krok další končetina kterou si trochu sám spravím ale je to jiné na volno a s peřinou. Sestřičky potřebuji jak je něco co nedokážu sám , dírka v krku je mikroskopická není vidět ale vzduch ji odchází když chci mluvit. Zítra zas bude režim už se těším. "


Více zde: https://veteranklubprostejov.webnode.cz/news/navsteva-kamila/

Po našem odjezdu napsal:

 " dnes píšu tak pozdě měl jsem návštěvu z veterán klubu Petr Studeny ,Tomáš Rek, Pepa Jakeš a Jarda Hlavizna. Jen že si je pamatuju snad je to v pořádku. Dovezli mě šunkovou pěnu a zákusek zatím můžu jen jemné. Paráda nezapomněli na mě i po takové době co jsem pryč nevlastní vinou. Dnes byla neděle nuda jen nového jest ze se mě daří pohnout pravou nohou směrem že chci udělat krok další končetina kterou si trochu sám spravím ale je to jiné na volno a s peřinou. Sestřičky potřebuji jak je něco co nedokážu sám , dírka v krku je mikroskopická není vidět ale vzduch ji odchází když chci mluvit. Zítra zas bude režim už se těším. "Více zde: https://veteranklubprostejov.webnode.cz/news/navsteva-kamila/

Po našem odjezdu napsal:

 " dnes píšu tak pozdě měl jsem návštěvu z veterán klubu Petr Studeny ,Tomáš Rek, Pepa Jakeš a Jarda Hlavizna. Jen že si je pamatuju snad je to v pořádku. Dovezli mě šunkovou pěnu a zákusek zatím můžu jen jemné. Paráda nezapomněli na mě i po takové době co jsem pryč nevlastní vinou. Dnes byla neděle nuda jen nového jest ze se mě daří pohnout pravou nohou směrem že chci udělat krok další končetina kterou si trochu sám spravím ale je to jiné na volno a s peřinou. Sestřičky potřebuji jak je něco co nedokážu sám , dírka v krku je mikroskopická není vidět ale vzduch ji odchází když chci mluvit. Zítra zas bude režim už se těším. "Více zde: https://veteranklubprostejov.webnode.cz/news/navsteva-kamila/

 

7.2.2018

ahoj dnes mě ráno při vizitě řekla paní doktorka že v pátek jdu na urologii do pondělka a budou hned kontaktovat Hrabyni a říkala mi doktorka že dělám zázraky , neboť pohnu v koleně pravou nohou a sám. Ukazoval jsem to hned paní doktorce je to pravda ze se pohyb vrací na diopce to jeden čas šlo a pak to víc jak měsíc nešlo, přesně jak levá ruka která se mi daří povolit, ale musím se na ni hodně soustředit. Dnes proběhla elektroléčba a masáž ruky pravé kdy jsem byl pochválen za pravou ruku . Snažím se sni mávat místo pozdravu který ještě neumím když někdo přijde beru to jako slušnost i jako cvičení protože jde mi to čím dál lepe. Jen chci případné návštěvy upozornit že budu od patku na urologii na zákroku.

 

kamil 25.1.

Ahoj jen jsem se chtěl pochlubit co jsem dnes dělal. Začalo to kolem 6 hodiny ráno jelikož tu nejsou hodiny tak to přesně nevím. Byla koupel v sedě na vozíku a pak mě oblékli do civilu , snídal jsem veku a sýr. Pak došla paní doktorka na vizitu a řekla mi že mé působení zde je přechodné jelikož mě mají stěhovat za 3-4 týdny do Hrabyně . Jen chci upozornit že tu v Krnově nebudu!!! Ať sem zbytečně nejedete. V Hrabyni se specializují na takové lidi s postižením pohybového ústrojí. Pak mě Zuzka ( fyzioterapeutka)  vzala na vozík kde jsem sedel u stroje imitujícího jízdu na kole, kde jsem prý obstál a zítra jdu zas. Je tam i šlapaní rukama. No člověk je z toho unavený i když se to nezdá ,postavit se při přendaní z vozíku na postel bylo nemožné zapojit nohy. Na oběd jsem měl dušenou mrkvi a bramborovou kaši. A teď jdu pit čaj kde se dává zahušťovadlo aby mi podmanili pici reflex. Jen se musím smát lidem co žijí negativně že je jejich postižení konec života, ale co mam říkat já! Hned bych s nimi měnil jelikož jsou před vrcholem na Grant point zatím což su já zatím v základním táboře. Jen jsem použil metaforu. Jen nepotřebuji lítost ta mě nepomůže , ale spíš povzbuzení do dalšího života který je skvělý, už bylo dost truchlení je čas začít makat na sobě. Ti co mě blíže znají tak ví že si z toho udělám srandu i když budu jezdit na vozíčku. No posuďte sami kdo má parkovaní u hyper super marketu  hned u dveří , kdo máte vstup do muzejí zdarma? :-) . Jen chci poděkovat ironicky doktorovi v Olomouci který si neviděl do úst a konstatoval před mnou svůj úsudek že stejně umřu a přinejlepším nebude vidět na oko, což ho vnímat. V tu chvíli jsem věřil v konec do chvíle než začala chodit Zuzka (fyzioterapeutka)a Pavlínka(logopedka) kdy jsem si řekl v duchu proč by vkládali tolik úsilí do mě kdybych měl umřít a tak mě to přešlo, jen chci říct ať páni doktoři držíte jazyk na uzdě protože i když se to nezdá může se najít jedinec co i v takovém stavu vnímá a jelikož nemůže nic dělat tak jen hledí. Jen chci upozornit na to, že člověka nechlácholit, pak marně čeká na změnu a nic se neděje.

 

22.1.2018

Do teď jsem řešil s Míšou ( machr přes počítače), že mi udělá paralelní email jelikož si někdo neuvědomuje, kolik vkládám úsilí a maže to po přečtení.(poznámka - myšleno v emailu DIOP 2 ). Někdo je počítačově negramotný, nebo úplnej idiot, který nechápe podstatu toho "dovolím si to tak nazvat " projektu  pocitu co cítím . Ještě že je Michal tak ochotný, že mi to uloží znovu, já to sám teď momentálně nedokážu, jsem rad že píšu. Včera jsem měl návštěvu, která mě potěšila, ženu Zdeničku, Stanu (paletare) a jeho ženu Janu (která pracuje na finančním úřadě). Nemusel bych to říkat , ale spíš jen dokazuji tímto, že  si jména pamatuji. O nic jiného mi nejde. Příští návštěva bude na rehabilitaci, jen je mi líto že tu zanechám sestřičky a obětavou paní vrchní, která pro mě i jiné dělá maximum a chce člověku způsob života na tomto světě důstojně užít. Dnes jsem opět seděl v křesle a učil se vstát ,jenže svaly v břiše mě zatím neposlouchají, tak je nedokážu zatnout . No i stolici bez čípku nezvládnu. Snad na rehabilitaci, když bude víc pohybu tak se střeva umoudři. To však ukáže čas. Dnes mi bylo řečeno, že se budu stěhovat kolem půl desáté v dopoledních hodinách, jelikož čeká na mé místo další pacient. Jen doufám ze bude mít aspoň trochu štěstí jak já. Ale vesele, konečně je den který jsem očekával, jdu dál, jen se mi hlavou honí otázka, jestli se sem dostanu z rehabilitace se ukázat jim co nového umím. Je to i pro zdejší personál odměna a ujištění ze svou práci nedělají zbytečně. Je to dar mít žaludek a nervy na tuto práci. Ahoj a tímto se klaním všem sestřičkám a loučím se ze všemi. Doufám že jsem byl dobrý pacient!!

 

1.1.2018 nový rok

Předem vám všem přeji hodně štěstí do nového roku. Já ho měl že nebyl poslední, ale přát zdraví jsem zjistil že je zbytečné život si udělá co uzná za vhodné. Jen jsem dostál závěru, že každému z nás hoří někde svíčka a je důležité když zhasne tak ji znova rozžnout a já jsem měl to štěstí že i když pohasla tak vzplál znovu ohýnek a oheň vzplane u mého uzdravení což doufám bude když odmyslím  několik let tak brzy. No konec truchlení člověk na všem co se stane musí hledat pozitivum já jsem našel i když jsem z kraje měl myšlenky černé myslel jsem že je to konec jen prodloužený utrpením přál jsem si zkraje ať už umřu když to musí být když nadešel můj čas ale mám radost z toho že jsem nedal na řeči  které jsem slyšel a bojoval sem . Vždyť mam proč žít! No dnes to přežívám u televize a počítače a vím že pro mnohé je to utopie ,ale těším se na zítřek. Těším se na učení mluveni a cvičení,paráda.to bude paráda.  I televize no včera se ukázali dělají z nás hlupáky. Dnes jsem objevil kouzlo facebuku učím se tak snad mi prominete . I když tam nejde všechno ale důležité je že můžu komunikovat z okolím. Což prospívá mé mysli. Dnes je to další den co vše pozřívám ústy jim i cele patáky a učím se pít bez zalépeáni a pomalu se učím a jde to čím dál lépe. Jinak je mi fajn . Na druhou stranu se sám sebe ptám kdy jsem zažil tak pohodové vánoce u televize.

 

31. 12. 2017 kamil silvestr

Ahoj moc mě potěšili vaše přání.

Zjistil jsem že dřívější pocit se musím   na silvestra něco dělat třeba vařit kotel guláše z kance pro celou vesnici ,se neobejde bez mé maličkosti je hloupost ,bez mé  účasti to též jde! Letos strávím silvestra u televize dokud mě nedostihne spánek. A dříve než svůj článek ukončím tak mi dovolte abych vám popřál hodně zdraví do nového roku. Záměrně nepřeji hodně peněz neboť jsem zjistil že peníze člověku zpříjemňuji život, ale zadek mi neutřou ještě že existuji tak hodni lidé kteří dbají mého bezpečí a potřeb nás všech dvacet  čtyři hodin denně. Fuj teď jsem vypil dvě deci  nutrydrinku protože jsem slíbil konzumaci paní vrchní že tu věc pozřím chutná to jak pomleté pet láhve .  Brrr chutná mi to jak umělé sladidlo.Tak hodně štěstí.....

 

30.12.2017

Dnes začnu malou zkouškou víte kterou máte dominantní stranu? Vyzkoušejte se dívat na určitou věc a rukou si na přeskáčku zakryjte oči. Na kterém oku zjistíte , že vám neuhnul zrak tak jste na tu stranu dominantní (rozhodnuti důležitější strany) i tělo rozlišuje pravou a levou stranu těla i když to nevnímáme. Dnes se snažím potlačovat smích u piti já za to nemůžu není to schválně , ale je to vyprodukováno mým tělem, vím , že u pití musím dýchat nosem jinak se zakuckám vím , že mi chcete pomoct někteří tím , že mi odděláváte kelímek od úst, ale já sám se snažím regulovat kolik mi má natéct do pusy tekutin abych byl to množství schopen spolknout . Největší práci mi dělá nasadit si ten kelímek správně k ústům pochopitelně z vaší pomoci. A i to se mi daří. Další krůček v před a důležitej , no pomalu , ale jde to . Do Olmika chodil za mno spolužák Zdeničky (žena) Byl to Olda který tím měl možnost touto nemoci sám projít a vím , že po třech letech chodil za mnou o berlích  a také začínal tím , že se nehýbal a časem se to podařilo změnit. Vím , že chodil za mno i z fotkami z léčby a vím , že jsem u alba brečel byl tam ve fakultní nemocnici na rehabilitaci. No to nejtěžší jak pro mě tak i pro rodinu máme za sebou a nutí mě to vzhlížet k lepším zítřkům.

 

sobota 23.12.2017

ahoj no mám se čím chlubit začnu dárkama dnes ráno jsem dostal od další sestřičky dárek vonnou svíčku A krásny proslov . Musím se zeptat ještě jedné sestřičky i když to není korektní jestli je můj ten dárek, sice můj mozek nezačne hned chápat po probuzeni ale potřebuje pár vteřin na nastartovaní, když mě ho dávala jsem se zrovna  vzbouzel a slyšel jsem jen část té krásné pasáže. Dostal jsem krasné dárky od rodiny a schválně je nejmenuji. Proč nechci někoho urazit , že jsem neřekl jeho dárek  . Tu jitrnici jsem teď snědl co jsem dostal a byla moc dobra,teď to zapiji limonádou co jsem dostal od  Honzu (synovec)z Dánska přijel kde studuje. Mam další plus no spím bez bolesti zad už skoro v rovině a dnes jsem si ráno mohl ještě schrupnout holky nepustili radio to bylo prima . Zítra vánoce které nějak přežiji nemel jsem je rad kvůli mé profesi přes rok jsem nevěděl kam dřív skočit a po vánocích bylo mrtvo. Jen jsem chtěl říci, že návštěvy denně nejsou dobré člověk má zpomalené reflexe a nestíhá zpracovat informace potřebuje větší časový interval. Je to těžké pro rodinu i pro mě. Jen chci říct, že hledění do mobilu nemám jak zdraví člověk vyžaduje to moc soustředění pro mě, ještě, že se mi spravil zrak první tři měsíce jsem vyděl 2x . Vím , že je to morbidní téma a pro někoho i urážlivé, ale můj návrh jistě některého jedince pobouří , ale přišel jsem na to , že můžou byt i hodní lidé trochu sobci k životu patří jak narozeni tak i smrt a bylo mou možnosti získat informace ožehavého tématu, místo toho aby jsme si přáli aby nebyl člověk v bolestech tak si přejeme aby tu byl za každou cenu s námi i když jeho čas nadešel . Jen se ptám není to chováni abyste si zchladili své ego, a bohužel nemyslíme na dobro člověka ale na sebe.

Kamil u stromku

18.12.2017

ahoj všeci dnes se odehrálo pro mě moc věcí. Třeba píšu ze svého počítače i mam tu lištu svoji. Hurá jak někde pojedu tak se domluvím. A dnešní den je pro mě zlomový, začínám jíst prášky v celku pusou a dnes bude zkouška jestliže potřebuji prášek na spaní učím se pít pusou a na svačinku jsem měl sýr s příchutí klobásy. Dnes jsem zas pohl nohou v koleně a postával jsem akorát nesvítilo dnes na mě sluníčko a výsledky u cvičeni za moc nestali. I když mě fyzioterapeutka (Zuzka) pochválila tak to po víkendu není ono. Jsem moc rad , že mě kdysi Zuzka po spořádala a udělala se mnou pořádek jak jsem neviděl úrodu z cvičeni měl jsem mylnou představu , že budu do vánoc běhat. Budu rád když se postavím na nohy. Vím , že mluvím morbidně , ale je potřeba počítat z nejhorším abych měl sílu to změnit, pak má člověk radost ze sebemenšího zlepšení. A nad autama už nepřemýšlím než se za volant dostanu tak uteče mnoho vody v potoce a mam ještě auta na jezděni tak co! Tratit finance abych ukojil svoje libido je blbost ,ale na to musí přijít člověk sám. Můj dar je že jsem přišel k sobě bez vetší újmy mozku. No tak co cvičením se to snad spraví to , že sním prášek je pro mě zas krok vpřed a ne nějaké pozemské statky . Vše to jen je , že to jen zjemňuje život. To honěni mi teď není k ničemu a život jde dal i beze mě. Ten kdo za to může bude potrestán boží mlýny jsou spolehlivé instituce akorát má dlouhé dodací lhůty. Zítra dojede můj miláček a Stana (spolu majitel továrny na palety)

16.12.2017
ahoj tak jsem tu. Požádal jsem o televizi hned dopoledne o víkendu tak uvidím. Je to popravdě na mozek celí den od čtyř hledět z okna a počítat holubi. No je to těžké rozhodnuti aby mě to neodvádělo od cvičení. Jen jsem chtěl říct , že jestli někdo doma pustí radio tak půjde na dvůr. Chápu , že je to ostatních určitá stimulace , ale poslouchat to vysílání od čtyř pořád dokola a někdy z chrčením je moc když toť dělají tak nemám problém , ale když můžu ještě spat je to nepříjemné. Ale to odbočuji dnes jsem měl na oběd smetanovou máčku česnekovou a těstoviny a polévku a svačinu pojím pomazánku kterou zbaštím už se těším. Dnes mam jen vzpomínky opravte mě jestli se mýlím jen chci mít pořádek ve vzpomínkách . Ležel jsem na třech místech na jipce poprvé jsem byl pod monitory které byli na dvou stříbrných trubkách na zdi bylo tam víc monitorů v řadě ,druhé místo bylo vlevo pro vás vím , že lidi se tam měnili a kolem hlavy mě projížděli ti co to nezvládli a , že jsem měl na uchu čidlo a ,prožil jsem tam sen nejdříve jsem byl v nemocnici a byl jsem v bazénu a jaromir mě teleportoval do picerky v Senici a pokazil se ten stroj a najednou byla hrozná tma slyšel jsem v dali hlasy a cítil jsem z dálky rány do hrudníku a vím že se mam rozhodnout jestli jít dál nebo jít za hlasy. Já šel za hlasy , pak vím ,že mi kartáčkem drhli levou ruku a pak pravou měl jsem rulu v nádobě z vodou a drhli mě co říkali si nechám pro sebe. A pak mě převezli k oknu ke jsem ležel na levém boku a už jsem regulérně vnímal vím , že jsem hleděl do dvora kde byli růžové budovy přede-mnou vyšší a vlevo nižší ta vyšší budova mela na fasádě na hoře bílé čtverce a v nohách pod stropem byla televize kde hrálo prima cool . Možná je to jen blábol , ale tak to mám v hlavě zafiksované jo a byla tam Daja  a mladá dlouhovlasá blondýnka a jedna dlouhovlasá černovláska co na mě byla moc hodná a voněla tam občas káva.

Před chvílí odešla logopedka (Pavlinka) učila mě zase zpívat la la la a do úterý mám zkoušet říct mo a my no je to tíha a jazyk zkoušet do škraně no a cvičit. Jen mám strach z levé ruky, ráno se mi podařilo chytit peg(hadičku do žaludku) a bal jsem se i zakašlat , abych se nepohnul rukou .copak rukou pohnu , ale prsty nedám od sebe no musím holky upozornit , ze se to děje . Ať ví co ukazuji. Mám na webu stránky a neotevřu je nedostanu se do nich sám.


ahoj jen chci dodat , že mě nemoc úplně změnila , životě jsem se nelekal nevadil mě nečekaný dotyk já který jsem i ve sněhu chodil v kraťasech a v tryčku chodil jsem v nazouvákách znamí to potvrdí , že jsem říkával ze srandy já mám nazouváky z kožíškem a byl jsem jak skála opora pro rodinu a teď jsem pravý opak zmrzlina která se leká všeho i nečekaného dotyku no zkrátka je vše jinak. Ale zpravuju se dík komunikaci už jsem odboural pláč když přijde návštěva. Jen jsem si ponechal slzy štěstí. Nejhorším z celé nemoci jak jsem psal už dříve bylo se z osudem smířit a když se to povedlo míti radost. Z každého sebemenšího krůčku vpřed. Snad mi tělo umožni další pohyb vím , že ukončení pohybu může přijít každou chvíli, ale nevzdávám to chci jen říci , že to píši z patra tak pokud je něco nesrozumitelné rad odpovím jo a pro ty co chcou mi napsat je email oces@seznam.cz díky

15.12.2017

zdravím všechny. Dnes se mi podařilo stát na vlastních nohou i jsem kupodivu narovnal záda a zvedl jsem ruce do pasu cvičitelce byl to nepopsatelný pocit jen mě přidržovali kvůli pádu.Bylo to překvapeni nejen pro mě i okolní, že stojím byli u toho i sestřičky a vrchní koukala jakým tempem se ubírám . Akorát mě mrzí , že k pohybu nohou potřebuji nejdřív stimulaci ,je to jak z rukou nejdříve šla potom byl jen  pohyb sporadicky a pak šla chce to jen čas. Dnes se mi doneslo , že Olomouc mě nepřijme z důvodu plného stavu. Měl jsem radost i smutný . Smutný z toho , že vám nebudu nablízku , ale šťasten , že mám šanci se dostat někam kde cvičení bude intenzivnější to neurazím Olomouc , ale nedisponují přístroji které potřebuji k získání mobility. Je to stejně super věc když si vzpomenu na komunikaci papírem A4 z abecedou i to byl pokrok ukazováni písmen a krouceni hlavou při ukázání na písmeno a skládání slov a vět. Děkuji všem co mi zde zpříjemnili pobyt , že jsme nevěděli jeden od druhého co očekávat. Snad mi už brzo vysadí prášek na spaní usínám bez prášku v pohodě a vstávám při pohybu sestřiček. Vzniklo to při polohováni měl jsem třeba ohlý prst a nemohl jsem říct co je pro mě bolestivé a celou noc jsem nespal to není stížnost , ale zkušenost. Ach jo zítra je zas víkend to není cvičeni a ani posazeni do křesla , ale chápu to taky jsem dělal u lidi . A setkával se z dotazem vy neděláte o víkendu a vy už jedete domů a dotyčný byl již ve dvě doma a mi dělali do čtyrech. Nechápali ,ze chceme mít taky soukromý život. No nic dnes už končím
dnes je 14.12.2017.

Teď jsem dostal počítač. Předem chci všem poděkovat za emaile jen chci poprosit , že je tam mail u kterého se nedá dohledat kdo ho psal tak se prosím jeho majitele ať se podepisujete.   Dnes jsem sedel v kresle u postele a proběhlo holeni konečně jsem zas cvičil stalo se , že je to pro mě droga a smysl života,je to jeden z dárců energie že jde to se pohnout víc a víc. Už dosáhnu i na zeď za sebou nebo , že se dokážu houpat koordinované v kresle a dnes se mi podařilo dát nohy před sebe. Ze začátku byl pro mě bolestivý každý vetší pohyb a teď se nedivte , že mám radost! Zdravý člověk neví co prožívám, do úrazu jsem byl vitální člověk a vzbudím se bez možnosti se pohnout jsem pro představu jen jak kus masa na vařeni akorát , že myslím a cítím. Jen jsem si uvědomil že kde jsem opouštěl na vozíku v úterý tak jsem poznal to místo kde mě dovezli sem. Je čas vypustit vzpomínky , vím jak jsem se vzbudil i , že Lukášek byl vedle v místnosti  a první dojel táta a zvlášť máma vím jak Zdenička volala a , že mě položili na zem přes byt mě nesli a venku dali kolečka a prožíval jsem , že jak mě vezli tak zavadili o nastříkané šasi auta , jak mě nakládali do sanitky byla couvlá před barák úrovni rohu domu a , že Zdenička na mě mluvila a já jen sem mohl komunikovat očima a byla žlutá ta sanitka a nad bočními dveřmi byl heparin a , že Zdenička mluvila telefonem z ženou o sanitku. Jen jsem část potřeboval vypustit  Jo a byla tam i mamka. Pokračovaní příště teď baštím Jesenku z kuchyně mě poslali kuchařky dnes sem mel na oběd polévku asi zeleninovou a jídlo chutnalo jak roštěnka bylo to výborné tak zatím ahoj.

13. 12. 2017

Přeji všem, hezký den, 

posílám odkaz na reportáž o unikátní snímací liště očního pohybu, která řadí krnovské pracoviště DIOP k TOP pracovištím v rámci ČR.

https://www.youtube.com/watch?v=3icmSibMCIY

Dnes je 13 12. 2017 dnes mám povoleno video rozeslat , chápu tolik měl někdo práce a já bych to zkazil svou horlivosti , ale dnes je to i na netu. Dnes jsem proběhl koupeli a ležím v čistém ani si nedokážete představit co se holky nadřou. Nejprve mě musí dostat na koupací postel a jedou nás i jiné o koupat tak nás dokážou umýt i tři za den ( pochopitelně každého zvlášť) a mezi tím poumívají a převlečou celou postel. žil jsem v domnění , ze dírka v krku se zatáhla a ejhle voda tam pronikne. Dnes bohužel cvičeni není , ale nemůžu chtít aby se svět točil jen kolem mě. Jsou i jiní lide okolo kteří potřebuji péči a lásku. Teď akorát zvonil oběd  játra s ryzí mňam dnes jsem poprvé vypil skoro půl litru pusou. Kasla jsem jen , ze jsem se smál a to radosti čemuž se ubránit neslo , ze je zas novy ne krůček , ale krok vpřed jestli se naučím pit tak mám na víc peg(což je hadička do žaludku kvůli výživě) jídlo jsem zvládl a teď se učím pít. Dnešek začínal tak pochmurné a teď se vyhřívám jak had na slunci , sluníčko je jeden z faktorů co mě dodává energii už jak jsem psal dříve jsem sluneční tip.

12.12 2017

dobry den . Dnes jsem prožil den plný zážitků. Byl jsem zase venku a užil si to. Dýchal jsem voňavý vzduch venku a ne vzduch na pokoji. Byl jsem chvilku v bufetu kde jsem si mohl vybrat prý nač mám chuť. Já si dal své oblíbené malé kafe picolo (je to male kafe( 0,03 dl) a strávil jsem čas s rodinou z ženou a ( Zuzkou) . Jsem moc vděčný za každý okamžik s nimi . Hurá měl jsem možnost ukázat co dovedu. Někdo kdo mě nezná by namítl , že se chlubím ano chlubím a mám radost , že dám ruce k sobě na břicho a nebo  ukázat pohyb nohy. Bylo vidět ten udiv manželky . Jsem jak počítač když ho restartujete taky čekáte jak vše naběhne , tak se momentálně cítím já , teď pracuji na kontrole třesu nohou nedaří se mi to znáte smažení čerstvého kapra,no a chtějte po těch proporcích aby neskákali. Nadlickej výkon a tak to prožívám z třesem noh. Zdá se mi , že to neovlivním, ale určitě to půjde jak všechno. Chce na tom intenzivně pracovat a půjde to jak vše čeho jsme z terapeutkou dokázali. Jen člověk musí míti trpělivost. No nakonec mi nic nezbývá než cvičit vždyť kluci potřebuji mít tátu který s nimi něco prožije a podílí se na výchově, co jim je platný člověk který je sto km daleko a o starostech děti si si s nimi nepromluví když ho potřebuji, a ženě nestojím po boku. To jsou jen některé důvody proč jdu dále (protože chci bojovat)  . Nestojím o litost ale o držení palců. Teď jsem akorát pojedl sýr od rodiny je to něco jiného. Jsem rad ze to , že mě sestřičky podporuji v zálibě ryb a dávají mě z ryb pomazánku kterou miluji. No nic je třeba dělat i špinavou práci jdu si urovnat myšlenky co bylo reálné a co byl sen , je i to potřeba si ujasnit abych se mohl v klidu věnovat léčbě která mi kupodivu dodává část sil k cvičení

11.12.2017

ahoj předem se chci omluvit za chyby ale zkouším se učit gramatiku na počítači. Píšu očima tak se může stát, že mi nějaké písmeno unikne. Dnes jsem dostal pozlacenou šišku ano někomu se to zdá no a co šiška, ale pro mě je to dar od člověka co mu na mě taktéž záleží. Je to pro mě dar u kterého si uvědomuji,ze se najde další člověk co mu můj osud není lhostejny. Vážím si toho,ze dotyčný(vrchní) mi dovezla dárek z dovolené z Paříže symbol Paříže Eiffelovku a zapálila svíčku za mé uzdraveni. Tím i děkuji ženě Zdeničce za srdce z perníku a nápisem "Jsi moje láska"a pomáhá mě co může to těžké břemeno nést a stojí při mém boku s mou rodinou která mě podpořila s nápadem, dát lidem co mi zpříjemňuji život dárky . Všem moc děkuji co se zapojili. Nerad někoho jmenuji ,abych někoho neurazil, že jsem ho opomněl. Svůj proslov můžu jen ukončit dvěma slovy. Všem děkuji . A jestli jsem někoho opomněl tak se mu omlouvám, vzniklo to nedopatřením. Dnes se mi podařilo pohnout na povel pravou nohou v kolene a nějakou dobu sem dnes stal. Zítra jedu na výlet. Jen do koridoru kde se potkám z miláčkem a mamku. Chci poděkovat rehabilitační sestře , že mě podporuje v mých nápadech.

Návštěva Kamila

10.12.2017 20:58

Náš člen veterán klubu Kamil je po zakrvácení do krku a hlavy upoután na lůžko.

V neděli 10.12.2017 jeli naši zástupci veterán klubu navštívit Kamila Otčenáška do nemocnice v Krnově a vyřídit mu pozdravy a přání všech členů klubu na brbrzké uzdravení. Kamil dělá velké pokroky a jak sám říká:  " mě nedostanou " ( vlastně zatím jen píše ):

" před chvíli odešla logopedka a učila mě lá lá a píseň skákal pes a intonaci hlasu tak do příště mám co dělat,dostal jsem pochvalu za hýbání jazykem je prý znát že cvičím když je volno začíná se chovat jak sval né kus něčeho jak doposud. Dírka v krku zarůstá neobvazuji mam alergii na pasku okolí mám po pasce zarudlé už není jak včera dírka velikosti špendlíkové hlavičky a dnes je mikroskopická a zítra už snad nebude. Ještě se naučím hospodařit z dechem a už něco řeknu za slovo  ale to je otázka několika měsíců učím se i tváří mimiku . Učím se vše ale jak jsem psal již dříve mám na to dost času. Najdou se ve společnosti lide kteří budou mnou opovrhovat, ale nic si z nich nebudu dělat, já si osud nevybral, ale bojuji s nim i když by bylo lehčí pro mě vzdát to, ale nedokázal jsem ublížit lidem co mam rad a těm co na mě záleží. Usnadnil bych si to jen sobě a druhým bych tím ublížil a přece nejsem sobec k okolí chci bojovat co mám silu, nebojte pláč mě už opustil a nezbývá mě než bojovat."

 

Po našem odjezdu napsal:

 " dnes píšu tak pozdě měl jsem návštěvu z veterán klubu Petr Studeny ,Tomáš Rek, Pepa Jakeš a Jarda Hlavizna. Jen že si je pamatuju snad je to v pořádku. Dovezli mě šunkovou pěnu a zákusek zatím můžu jen jemné. Paráda nezapomněli na mě i po takové době co jsem pryč nevlastní vinou. Dnes byla neděle nuda jen nového jest ze se mě daří pohnout pravou nohou směrem že chci udělat krok další končetina kterou si trochu sám spravím ale je to jiné na volno a s peřinou. Sestřičky potřebuji jak je něco co nedokážu sám , dírka v krku je mikroskopická není vidět ale vzduch ji odchází když chci mluvit. Zítra zas bude režim už se těším. "

Návštěva Kamila

10.12.2017 20:58

Náš člen veterán klubu Kamil je po zakrvácení do krku a hlavy upoután na lůžko.

V neděli 10.12.2017 jeli naši zástupci veterán klubu navštívit Kamila Otčenáška do nemocnice v Krnově a vyřídit mu pozdravy a přání všech členů klubu na brbrzké uzdravení. Kamil dělá velké pokroky a jak sám říká:  " mě nedostanou " ( vlastně zatím jen píše ):

" před chvíli odešla logopedka a učila mě lá lá a píseň skákal pes a intonaci hlasu tak do příště mám co dělat,dostal jsem pochvalu za hýbání jazykem je prý znát že cvičím když je volno začíná se chovat jak sval né kus něčeho jak doposud. Dírka v krku zarůstá neobvazuji mam alergii na pasku okolí mám po pasce zarudlé už není jak včera dírka velikosti špendlíkové hlavičky a dnes je mikroskopická a zítra už snad nebude. Ještě se naučím hospodařit z dechem a už něco řeknu za slovo  ale to je otázka několika měsíců učím se i tváří mimiku . Učím se vše ale jak jsem psal již dříve mám na to dost času. Najdou se ve společnosti lide kteří budou mnou opovrhovat, ale nic si z nich nebudu dělat, já si osud nevybral, ale bojuji s nim i když by bylo lehčí pro mě vzdát to, ale nedokázal jsem ublížit lidem co mam rad a těm co na mě záleží. Usnadnil bych si to jen sobě a druhým bych tím ublížil a přece nejsem sobec k okolí chci bojovat co mám silu, nebojte pláč mě už opustil a nezbývá mě než bojovat."